İade Koşulları

İade etmek istediğiniz ürünü orijinal kutusunda ve/veya ambalajında ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuar, döküman, kılavuz, garanti belgesi ve 1001keyif.com tarafından düzenlenmiş faturanın tüm orijinal nüshalarıyla birlikte hasarsız olarak teslim aldığınız tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünle birlikte lütfen iade sebebinizi belirten bir not yazmayı unutmayınız.

Fatura şirket adına düzenlenmiş ise şirketinizin düzenleyeceği ve bizim tarafımızdan gönderilmiş faturadaki bilgiler ile birebir örtüşen İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Şirket adına düzenlenen faturalarda İADE FATURASI düzenlenmediği sürece iade sözkonusu değildir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu sebeple orijinal kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi, bant, yazı bulunmamalıdır.

Ürünü iade etmek istediğinizde bize iletişim sayfamızdan ulaşarak ürün iade işlemi için kargo firmasından birisini göndermemizi istemelisiniz. Sizin tarafınızdan karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar kesinlikle kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün hatalı, kusurlu, ayıplı ise anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından ücretsiz olarak adresinizden alınacaktır. Eğer adresinizde sürekli bulunmuyor ve kargoyu şubeye elden teslim etmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Üründe herhangi bir hata, kusur veya ayıp bulunmuyorsa bu taktirde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmelidir.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA;
Vergi mükellefi değilseniz, satın almış olduğunuz ürünü iade ederken sizde bulunan, firmamıza ait faturanın alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Ürün Değişimi

Ürün değişimi için ürün tarafınıza teslim edildikten 30 (otuz) gün içerisinde iletişim formumuzdan bize ulaşarak değişim sebebinizi belirtmenizi rica ederiz. Bu durumda tarafımızca değişimi uygun görülen ürünler adresinizden aldırılacak ve ürünün aynısı ile değişim gerçekleştirilecektir.

Farklı bir ürün ile değişim talep ediyorsanız ürünü faturanın tüm orjinal nüshalarıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Bu durumda eğer fatura şirket adına düzenlenmiş ise İADE FATURASI düzenlenmesi gerekmektedir.

Değiştirmek istediğiniz ürün, sorun bizden kaynaklanıyorsa bizim anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından ücretsiz olarak adresinizden alınacaktır. Eğer adresinizde sürekli bulunmuyor ve kargoyu şubeye elden teslim etmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Sizin tarafınızdan karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar kesinlikle kabul edilmemektedir.

Üründe herhangi bir hata, kusur veya ayıp bulunmuyorsa bu taktirde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmelidir.

Sipariş İptali

Henüz kargoya verilmemiş olan siparişleriniz için bize iletişim formumuzdan veya telefon ile ulaşabilirsiniz. Bu durumda siparişiniz derhal iptal edilecek ve ücret iadesi yapılacaktır. Ürün kargoya verilmiş ise iade prosedürleri uygulanacaktır.

Ücret İadesi

Havale/EFT ile yapılan alışverişlerde ücret iadesi en geç 10 (on) gün içerisinde aynı kanaldan yapılır. Başka bir hesaba ve/veya isme Havale/EFT yapılamamaktadır. Havale/EFT işlemlerinde Havale/EFT işlemini yapmış olduğunuz hesaba ait aşağıdaki bilgileri tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Banka Adı:
Şube Adı:
Şube Kodu:
Hesap Numarası:
Hesap Adı:
IBAN Numarası.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde Ücret İadesi 7 (yedi) gün içerisinde aynı karta yapılmaktadır. Ücret İadesinin hesabınıza yansıma süresi kart sahibi bankanın insiyatifindedir.

Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ücret iadesini bankanız her ay taksitler şeklinde hesabınıza yansıtabilir. Bu konuda tarafımızca yapılabilecek herhangi bir işlem yoktur.